Haberler

Turkcell Yazar kasa Pos ile TL kontör satışı

Turkcell Yazar kasa Pos ile TL kontör satışı

Turkcell Yazar kasa Pos ile TL kontör satışı : Turkcell bayileri , mavi nokta. Platin, Altın ve Turkcell iletişim merkezleri 01 Mayıs 2017 itibariyle ile yazar kasa pos üzerinden satışa başlayacak. Ingenico yazar kasa POS cihazları için yazılım geliştirdi. Özel Turkcell TL Kontör satış uygulaması ile Konuşma, Dakika, SMS ve İnternet paket satışları, TL yükleme ve fatura ödemelerini kolaylaştıracak.

Bu işlemi yapmak için çeşitli markalar ile işlem yapılabilir ancak yazılıma uyumlu sınırlı yeni nesil yazar kasa pos cihazlarına uygulanabilecek.

İngenico resmi sitesine göre

Ingenico Yazar kasa POS cihazları için geliştirilen özel Turkcell satış uygulaması ile artık Turkcell bayiileri Ingenico Yazar kasa POS cihazları ile yapabilecekler. TL yükleme, Paket yükleme ve fatura ödemeleri kolaylaşacak. Bu ek cepten internet, ses ve konuşma paketleri, mesajlaşma paketleri Turkcell TV gibi çeşitli Turkcell paketlerinin satışlarını da yapabilecek. Böylece Turkcell bayiileri artık ingenico Yazar kasa POS cihazları ile sadece KDV fişi vermeyecek. Katma değerli servis satışı yapmak için de kullanabilecek. Turkcell Satış Uygulaması hem iDE280 Masaüstü YazarkasaPOS, hem de iWE280 Seyyar yazar kasa POS üzerinde çalışacak.

Ingenico Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal Turkcell satış uygulaması ile ilgili olarak şöyle konuştu. : “Sahadaki Yazar kasa POS sayımız 140 bini geçti. Dayanıklılığı, fiyat-kalite performansı, dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu menüleri ile yazar kasa POS’larımız esnaf tarafından en çok tercih edilen markalardan biri oldu. İş ortağımız Interpay ile birlikte Turkcell için özel geliştirdiğimiz satış uygulaması kullanıcı dostu ekranları ve gerçek zamanlı online işlemleri ile Turkcell bayiileri ve iletişim merkezlerinin işlerini kolaylaştıracak ve verimlilik katacak.

Ingenico yazar kasa POS satın almak isteyen veya mevcut Ingenico Yazar kasa’sına Turkcell uygulaması eklemek isteyen Turkcell bayiilerinin bağlı bulundukları Türkcell Dağıtım Merkezi TDM‘ler üzerinden Turkcell’den onay alması yeterli olacak.” dedi.

Turkcell Yazar kasa Pos ile TL kontör satışı

Bu uygulama bir Parça TL Kontör yükleme bayilerini nasıl etkileyeceği konusunu gündeme getirdi. Henüz uygulama yürürlüğe girmeden Turkcell`in eski pos cihazlarını kapatması bayilerin sıkıntı yaşamasına neden oldu. Toptan parça kontör bayiliği veren bir çok firma bu sorunlarını gündeme getirdi. Buna göre Turkcell`in bu uygulamayı getirmesi büyük sorunlara neden olacağı belirtildi. Çünkü Operatör bu uygulama ile TL Kontör satış yetkisini belirli kesime verecek. Dolayısıyla kontör satışı yapan ve kendi yazılımları ile Anadolu`nun her köşesine TL Yüklemesi hizmeti vermesine yardımcı olan bu sistemlere engel olması muhtemel olacak.

Parça TL Kontör satışı yapan bu firmaların arasında yaygın olarak konuşulanlara göre Turkcell Hat satışlarını sınırlayabilecekleri doğrultuda. Bu durum ilerki dönemlerde Vodafone Yazar Kasa pos , Avea Türk Telekom operatörlerinin de yazar kasa pos ile kontör satışı uygulamasına geçeceklerinin bir işareti olabilecek.

Kaynak : https://ingenico.com.tr/

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.